"با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت"
روز قدس

 هنوز یادمان هست که قدس قبله اوّل مسلمین است، دومین حرم مسلمانان جهان و خودمانی تر می نویسم: "وطن میلیـون ها آوارۀ فلسطینی، که روزگاری نه چندان دور ساکنان خوشبخت آن دیار بودند."

بحث روز قدس از سـوی امام خمینی رحمة الله علیه نماینگـر بُعد اسلامی و معنوی مسئله فـلسطین است و نماد درگیری جبهۀ استکبار با جهان اسلام می باشد.

کجاست منادی حقوق بشر؟ کجاست دست های حمایت گر سازمان ملل؟
براستی چگونه است که گروهی ناخواسته آواره می شوند و گروهی دیگر خوش نشین خانه هایشان؟!
پس این منشورها و اعلامیه ها توسط که اجرا می شود؟!
آیا وقت آن نرسیده که مدعیان پاسخگو باشند؟

حضرت امام خمینی (ره) طی پیامی در سال 1358؛ با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به "روز قدس" فرمودند: «من در طی سالیان دراز ، برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن، به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می‏ کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است و می ‏تواند تعیین ‏کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان روز قدس انتـخاب و طی مراسمی، هم‏ بستگی بین‏ المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند. در روز قدس باید فریاد مرگ بر امریکا، اسرائیـل و ارتجاع فضاى سراسر کشورهاى اسلامى را پر کند.»[1]


استاد شهید مطهری در باب اهمیت قضیه فلسطین می گویند: "اگر پیغمبر اسلام (صلی الله علیه و اله و سلم) زنده مى‏ بود امروز چه مى‏ كرد؟ درباره چه مسأله‏ اى مى‏ اندیشید؟
و الله و بِالله! قسم مى‏ خورم كه پیغمبر اكرم (صلی الله علیه و اله و سلم) در قبر مقدسش امروز از یهود مى‏ لرزد.
این یهودیانى كه شما امروز اسمشان را مى شنوید – موشه دایان، زلى اشكول، گلدامایر – آخر ببینید از كجاى دنیا آمده‏ اند؟ مدعى هستند كه این سرزمین ، سرزمین ما است.
هدف مگر تنها همین است كه یك دولت كوچك در آنجا تشكیل شود؟
او مى‏ داند كه یك دولت كوچك بالاخره نمى ‏تواند آنجا زندگى كند؛ یك اسرائیل بزرگ كه دامنه‏اش از این طرف شاید ایران خودمان هم كشیده شود. به قول عبدالرحمن فرامرزى: این اسرائیل كه من مى ‏شناسم، فردا ادعاى شیراز را هم مى‏ كند و مى ‏گوید: شاعرهاى خود شما همیشه در اشعارشان اسم شیراز را گذاشته ‏اند «ملك سلیمان». هر چه بگویى آقا! آن تشبیه است، مى‏ گوید: سند از این هم بهتر مى‏ خواهید؟
مگر ادعاى خیبر را كه نزدیك مدینه است، ندارند؟
مگر "روزولت" (رئیس جمهور آمریكا) به پادشاه وقت عربستان سعودى پیشنهاد نداد كه شما بیایید این شهر را به اینها بفروشید؟
مگر اینها ادعاى عراق و سرزمین‏هاى مقدس شما را ندارند؟
و الله و بالله! ما در برابر این قضیه مسؤولیم. به خدا قسم! مسؤولیت داریم.
و الله! قضیه‏ اى كه دل پیغمبر اكرم (صلی الله علیه و اله و سلم) را امروز خون كرده است، این قضیه است... [امروز] اگر [امام ]حسین بن على (علیه السلام) بود مى‏ گفت: « اگر می خواهى براى من عزادارى كنى، براى من سینه و زنجیر بزنى ؛ شعار امروز تو باید، فلسطین باشد.
شمر امروز موشه دایان است. شمر هزار و سیصد سال پیش مرد، شمر امروز رابشناس.»[2]

حال نوبت ماست که تمامی کشورها و ممالک اسلامی برای آزادی فلسطین دست در دست هم داده و مشت های گره کرده ی خویش را چونان گرزی آهنین بر فرق مزدوران صهیونیست فرود آوریم و هم صدا با هم فریاد بر آوریم: "مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا " و مرگ باد بر همه ی آنانی که بی پروا، خون مظلومان می ریزند و ابایی ندارند از کرده ی خویش.

فراموش نکنیم که یاری نکردن ستمدیدگان جزء گناهان کبیره محسوب می شود ، فلذا یاری نکردن مظلوم در واقع ترک یک واجب الهی محسوب می شود. امام صادق (علیه السلام) فرمودند: هیچ مومنی نیست که کمک به مومن را ترک کند، در حالیکه می تواند، مگر اینکه خدای تعالی او را در دنیا و آخرت ذلیل می فرماید.[3]

بارالها، توفیق ده تا در این روز حقانیت ستمدیدگان فلسطین را فریاد زنیم...
و مرهمی باشیم، زخم های یتیمان بی پناه رنج دیده را

به چشم بی رمق غزه خواب را بستند .. .. چنان که بر لب بی تاب ، آب را بستند ..
چه رفته بر سر وجدان روزگار ؛ که باز .. .. نخوانده قصه حق را ، کتاب را بستند ..

وَلله ... گناه است ماه مبارک باشد و .. طفلان غـزه غرق خون ..

---------------------------------

پی نوشت ها :

1- صحیفه امام خمینی ، ج9

2- شهید مطهری ، حماسه حسینی ج 1 ، سخنرانیهای استاد در عاشورای 1348 شمسی

3- بحار الانوار ج 74

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 2 مرداد 1393 | توسط : احمد داعی | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic