"با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت"

 

خطرناک ترین دشمن است. این روسیاه، قسم خورده که نسل بشر را تا آنجا که می تواند گمراه کند. لجوج است و سرسخت. مکار است و حیله گر. انواع ترفندها را به کار می برد تا بتواند بندگان خدا را از پا درآورد. از اسلحه های گوناگونی استفاده می کند تا تعداد بیشتری را به گمراهی  و هلاکت بکشاند. به شکل های مختلفی درمی آید تا افراد مختلفی را فریب دهد. گاهی به شکل فردی خیرخواه، گاهی در قواره و شکل تهدید ، ترس و یا تردید ظاهر می شود، گاهی در قالب تطمیع و تحریص و گاهی... خلاصه به صورت ها و شکل های زیادی درمی آید و رنگ های زیادی عوض می کند.

دشمنی، نامریی است که دشمنی اش را در قالبی پنهان و نامحسوس پی می گیرد. دعوت کننده به هر شر، پلیدی و خباثتی است. زشتی ها را زیبا، بدی ها را خوب،هلاکت را سعادت و سراب را آب گوارا نشان می دهد تا بشریت را به سوی نابودی هدایت كند. از هر راهی که شده تلاش می کند که وارد اتاق فرماندهی ، یعنی قلب و عقل انسان شود. در هر کاری می خواهد شریک شود. حتی به عبادات و اعمال صالح انسان هم رحم نمی کند. می خواهد آنها را هم با هر گناهی، از ریا گرفته تا عجب و منت و... خراب و تباه سازد.

سر راه همه کمین می گیرد. هر طور شده می خواهد چوب لای چرخ انسان ها بگذارد. در دل آدم ها تخم سوء ظن کاشته و تفرقه و نفاق راه انداخته و آنها را به جان هم می اندازد. خیلی خوشحال می شود انسان ها را در بدبختی، گرفتاری، نزاع و کشمکش، فقر و هزاران گرفتاری دیگر ببیند.

حال که آن ملعون اینقدر پلید است و خطرناک، باید با  او مبارزه ای جانانه نمود و ضربه هایی کاری، بر پیکره نحسش وارد نمود. اما چه ضربه ای و چگونه؟

پیامبر رحمت صلی الله علیه و آله ما را در این کار راهنمایی نموده و فرمود:

صدقه پشت شیطان را می شکند.

آری صدقه دادن ضربه ای کاری است که كمر شیطان را می شکند و باعث ضعیف و ناتوانی اش می گردد.

اما ضربه کمر شکن به شیطان باید مستمر و دمادم باشد. چرا که او تا وقت معلومی از خداوند متعال مهلت گرفته و به گمراهی مردم نشسته است. امروز ما را نشانه گرفته و پس از ما نیز، به گمراهی نسل های بعدی ما و هم کیشانمان می پردازد. از این رو مبارز و جهادگر باید به فکر حمله های مداوم و پی درپی باشد تا شیطان را ضعیف تر و زمین گیر نموده تا فرصت کمر راست کردن را از او بگیرد.

به راستی چگونه می توان این کار را انجام داد؟ چگونه می توان صدقه ای ماندگار برای ضربه زدن پیاپی بر پشت شیطان داد؟

راه این مبارزه و هجوم ابدی وقف است. وقف صدقه ای همیشه جاری و ماندگار است که می تواند تا آخرین روز مهلت شیطان بر پیکره اش ضربات پی درپی و شکننده وارد کند. وقف نه یک بار صدقه دادن است که لحظه به لحظه و آن به آن صدقه است.

طبقه بندی: وقف،  شرح حدیث، 
برچسب ها: شكستن كمر شیطان، صدقه، مبارزه با شیطان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 10 تیر 1392 | توسط : حسین ژولیده | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic