"با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت"

هر گاه به روز قدس نزدیک می‌شویم شایعه پراکنی‌ها در مورد فلسطین فزونی می‌یابد، تا شاید از طریق قبولاندن این شایعات به مردم ایران، حضور آنان در راهپیمایی روز قدس را کم‌رنگ کنند و حمایت این مردم از مردم مظلوم فلسطین را سلب کنند.
گاهی با ناصبی خواندن مردم فلسطین و دشمن شیعه جلوه دادن آنان، درصددند که شیعیان غیور و عاشق اهل بیت(علیهم‌السلام) را از مردم فلسطین، دور بلکه حتی متنفر سازند تا دست از حمایت فلسطین و آرمان‌های قدس بکشند.

گاهی شایعه می‌کنند: می‌دانی مجسمه‌ای از «ابن ملجم مرادی» در یکی از مناطق اصلی غزه وجود دارد و روی تابلوی این میدان نوشته شده: «مرحبا به این ضربت». اما با یک جستجوی ساده در اینترنت و وارد کردن نام این میدان، چه با زبان عربی [ساحة ابن ملجم] و چه انگلیسی (Ibn Moljam SQ) و یا هر زبان دیگری می‌توان دریافت که هیچ نشانه‌ای از این میدان نه در غزه و نه هیچ جای دیگر وجود ندارد.

گاهی هم شایعه می‌کنند که فلسطینیان کسانی هستند که خون‌های اهدایی ایرانیان به بیماران فلسطینی را نپذیرفتند چون‌که آن‌ها شیعیان را کافر می‌دانند و از تزریق خون آن‌ها به بیماران‌شان ممانعت می‌کنند!»

سناریوی اصلی این شایعه بیشتر برای پخش در بین گروه‌های مذهبی مطرح شده تا به نوعی با جریحه‌دار کردن احساسات قشرهای مذهبی، آنان را به فراموشی دفاع از غزه وادارد. اما یک جستجوی سریع در اینترنت درباره عقاید مسلمانان فلسطینی، می‌تواند دروغ بودن این شایعات را به سادگی به اثبات برساند.

ما ناصبی نیستیم
در بسیاری از رسانه ها اشتباها و یا به عمد گفته می‌شود که فلسطینیان از نواصب و وهابی‌ها هستند. این در حالی است که حال و روز فلسطین از گذشته تا به امروز این حرف را تایید نمی‌کند.
دکتر خالد القدومی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری حوزه به این مسائل اشاره می‌کند و پاسخ‌های مستند و دقیق به این حاشیه‌سازی‌ها و جنگ روانی می‌دهد. القدومی در این گفتگو با رد شایعات اخیر درباره مردم غزه می‌گوید: «من تعدادی ویدئو دارم که درباره مراقد اهل بیت(علیهم‌السلام) در غزه و محبت مردم نسبت اهل بیت(علیهم‌السلام) است. مسئله ناصبی بودن فلسطینیان یک فتنه است. زمان انتشارش هم فتنه بودن آن را تصدیق می‌کند. ما اهل بیت(علیهم‌السلام) را دوست داریم و پیروزی‌های خود را مدیون امام علی، امام حسن، و امام حسین(علیهم‌السلام) می دانیم. فرزندان ما به اسم اهل بیت(علیهم‌السلام) نامگذاری شده‌اند. مرقد هاشم جد بزرگوار پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) در غزه قرار دارد و در آن نماز اقامه می‌شود. اینها عقده های منافقین و شکست خوردگان است که می خواهند جمهوری اسلامی را از حمایت غزه منصرف کنند».

دکتر القدومی در ادامه می گوید:
«و این مثال‌ها زیاد است و این خیلی بد است که امروز مجاهدان فلسطینی با رژیم صهیونیستی در جنگ باشند و جان خود را در کف دست گرفته و از امت اسلام دفاع کنند؛ آن‌گاه ما تردید افکنی کنیم. این‌ها عقده‌های افراد شکست خورده و منافق است برای متهم ساختن فلسطین و منصرف ساختن جمهوری اسلامی و مقاومت از جهت‌گیری درست و صحیح خود و ایجاد اختلاف و فتنه میان طرفین. این‌ها مردم ما را اذیت می‌کند. ما شهید می‌دهیم و نام‌های حسین و علی و ابوعلی و ابوحسن داریم و بعد متهم به ناصبی بودن می‌شو

برچسب ها: قدس،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : جمعه 11 تیر 1395 | توسط : احمد داعی | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات