تبلیغات
صراط - پول دیگر برای برای من جذاب نیست!
"با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت"

سکه طلا


متاسفانه گاهی اوقات دیده می‌شود که برخی از ازدواج‌ها با معیارهای صحیحی تحقق پیدا نمی‌کنند و همین نبود معیار صحیح، در طولانی مدت و بعد از آن که طرفین، به پوچی آن معیارها دست پیدا کردند، در زندگی مشترک‌شان ایجاد مشکل می‌نماید با این تفاوت که دیگر شرایط تغییر کرده است و در این حالت باید در نظر داشت که دیگر زن و مرد دیروز، زن و شوهر می‌باشند و نمی‌توان مجددا با معیارهایی ناصحیح بگوئیم: "اکنون که فهمیدید معیارهای‌تان صحیح نبود، خیلی راحت از یکدیگر طلاق بگیرید"؛ خیر!
بلکه می‌بایست با تمام نیرو، تلاش در برطرف شدن مشکلات نمود. و باید دانست در اکثر این‌گونه موارد، افراد با مشکلات عمده‌ای روبه‌رو نیستند؛ بلکه بخاطر نداشتن قدرت تجزیه و تحلیل درست، و نداشتن روحیه‌ی ایثار، از مسائل کوچک، کینه‌های بزرگ ساخته‌اند در حالی که تمام آن مشکلات، قابل برطرف شدن می‌باشند.
در انجمن رهروان ولایت مطلبی در این باب درج شده که توجه به آن خالی از لطف نیست.

سـوال : سلام من دختری ۲۰ ساله هستم که در ۱۷ سالگی با مردی ۴۵ ساله به دلیل مشکلات زندگی و تنگدست بودن، تن به ازدواج اجباری دادم. بعد از ۳ سال نتوانستم علاقه‌ای به این مرد پیدا کنم. درضمن ایشان قبل از من ۲ زن دیگر هم داشته است و بچه دارنشده و من را بخاطر بچه دارشدن گرفته است و من هم بچه دار نشدم. من به خاطر پول‌های اندکی که او به من می‌دهد او را دوست داشتم و الان هیچ علاقه‌ای به او ندارم و به خاطر همین عدم وجود علاقه، ما تفاهم خوبی نداریم. لطفا من را کمک کنید.

پـاسـخ : عرض سلام و احترام؛
خواهر گرامی؛ شما به هر نیتی با هم ازدواج کرده باشید، آنچه مهم است این می‌باشد که اکنون با هم زن و شوهر هستید؛ البته قبول داریم که نبود علاقه مشکل کوچکی نیست؛ منتها این مورد به گونه‌ای نیست که نشود آن را حلّ نمود.
الان متاسفانه برخی خانواده‌ها هستند که در آن زن و شوهر، نه تنها ممکن است علاقه‌ای نداشته باشند بلکه به نوعی همدیگر را شکنجه روحی و جسمی هم می‌دهند، که نسبت به چنین خانواده‌هایی، خداروشکر شما وضعیت به مراتب بهتری را دارید.
این جا سه سوال می‌توان مطرح کرد که شاید به نوعی کمک کننده باشد در پاسخگویی:
http://welayatnet.com/node/83950

1 – فرمودید: "به خاطر پول به ایشان علاقه‌مند شدید"؛ آیا ایشان دیگر پولدار نیست که شما نسبت به او بی‌علاقه شده‌اید یا هنوز هم ایشان فرد ثروتمندی محسوب می‌شوند؟
2 – فرمودید: "با ایشان تفاهم ندارید"؛ دقیقا تفاهم در چه مسئله‌ای ندارید؟
3 – علت بچه دار نشدن‌تان چیست؟ آیا به پزشک مراجعه نموده‌اید یا نه؟
جدای از این سوالات باید عرض شود، گاهی اوقات متاسفانه برخی افراد از کاه، کوه می‌سازند و مشکلی کوچک را بزرگ در نظر گرفته و با همین تصویر سازی اشتباه، زندگی خود و دیگران را به آتش می‌کشند!
باید بدانیم خیلی از موضوعات زندگی و آنچه آن را مشکل می‌پنداریم زاده‌ی نگاه ما به آن مسئله است، اگر ما به مطلبی با دید منفی نگاه کنیم، باورمان خواهد شد که آن اشتباه است و غیر قابل تحمّل، اما اگر با دید دیگری به آن نگاه کنیم، شاید همان مطلب، کوچک و حتی دوست داشتنی به نظر برسد!
توجّه نمائیم که شاید آنچه ما اکنون داریم و قدرش را نمی‌دانیم، چیزی باشد که خیلی‌ها آرزوی داشتن آن را دارند؛ پس نگرش خود را تغییر دهیم و سعی کنیم از هرچه داریم بهترین استفاده‌ها را ببریم.
امام صادق (علیه‌السلام) می‌فرمایند: «خداوند متعال به قومی نعمتی عطا می‌فرماید، اما آنها شکر نعمت را بجا نیاوردند و خداوند همان نعمت را به نحوی برایشان تبدیل به سختی و بدبختی می‌گرداند، از آن طرف خداوند به قومی مصیبتی می‌رساند اما آن قوم ناشکری نمی‌کنند بلکه صبر را پیشه خود می‌سازند، خداوند هم به پاس همین شکرگزاری، آن سختی و مصیبت را برایشان تبدیل به نعمت می‌کند!» (1)

امیدوارم خوشبخت باشید.
-------------------------------------------------
پی‌نوشت:
1 - «إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ أَنْعَمَ عَلَى قَوْمٍ فَلَمْ یَشْكُرُوا فَصَارَتْ عَلَیْهِمْ وَبَالًا وَ ابْتَلَى قَوْماً بِالْمَصَائِبِ فَصَبَرُوا فَصَارَتْ عَلَیْهِمْ نِعْمَةً» [كافی ج2 ص92]

همین مطلب را در انجمن می‌توانید مشاهده بفرمائید:




داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 | توسط : احمد داعی | نظرات()