تبلیغات
صراط - واقفان به خیل مدافعان حرم می پیوندند!
"با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت"

حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، بانوی بزرگواری است که اگر مبارزه و پایداری او نبود، اگر شجاعت و خطبه های آتشین او نبود، کربلا و عاشورا، چنین شور و حالی نمی داشت. اینکه امروزه جهانیان، تشیع را با نام و یاد حسین علیه السلام می شناسند، مرهون صبر و استقامت بزرگ بانوی دشت کربلاست. حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، احیاگر کربلایی است که هر صحنه اش درس آزادگی، مردانگی، ایثار، فداکاری و گذشت در راه دین می دهد. از این رو حفظ نام و یاد این بانوی بزرگ، در واقع حفظ نام و یاد فرهنگ کربلا و عاشورا است.
آن بانوی صبر و ایمان، بزرگ بانوی مقاومت است که برای همیشه نماد مقابله با ظلم، ستم و استکبار باقی خواهد ماند. حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، با خطبه های کوبنده و رفتار شجاعانه خود، چنان غوغایی به پا کرد که بنی امیّه را رسوا و کاخ یزیدیان را برسرشان خراب نمود و امروز نیز در تهاجم کفتارهای شیطان بزرگ، حرم مطهر ایشان نماد استقامت و پایداری در برابر کفر و استکبار جهانی است. برای همین می بایست یاد، نام، مقام و منزلت آن بانوی بزگوار بیش از پیش بزرگ شمرده شده و مورد تکریم واقع گردد.

اما از آنجا که می بایست چراغ مبارزه و مقابله با زورگویان و ددمنشان تا ابد روشن بماند و پیام پیامرسان کربلا به جهانیان و آیندگان رسانده شود، اقدامی که برای گرامیداشت و بزرگداشت حضرت زینب سلام‌الله‌علیها صورت می گیرد نیز، می بایست کاری فرارتر از زمان و مکان باشد و چه کاری بهتر از وقف.

با وقف زینبی می توان برای

همیشه نام و یاد حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، را برای همیشه زنده و پویا نگه داشت و گامی بلند و دائمی برای ترویج فرهنگ زینبی برداشت. در این راستا با شیوه های مختلفی می شود در عرصه وقف زینبی خدمت نمود.

می توان با وقف برای ترویج سیره علمی  و عملی و سبک زندگی، مقام، منزلت و نقش و جایگاه حضرت زینب سلام‌الله‌علیها در حفظ دین و مذهب، همگان را با عطر سلوک الهی آن حضرت آشنا و آیینه ای تمام نما از کمالات را فراروی بندگان خدا قرار داد. باچنین وقفی می توان امکانات مادی مراسمات بزرگداشت آن حضرت را برای همیشه برعهده گرفت و بانی خیر مجالس ذکر مصائب آن حضرت بود.

با وقفی اینچنین می توان کمالات زنانه حضرت زینب سلام‌الله‌علیها را در قالب های گوناگون، از چاپ و نشر گرفته تا ساخت فیلم و سریال و... به نمایش گذاشت و اسوه ای نمونه به زنان و دختران جهان معرفی نمود.  
می توان در جای جای عالم، با وقف حسینیه، مسجد، درمانگاه و بیمارستان، مدرسه،دانشگاه و حوزه، مراکز فرهنگی و... به نام و یاد حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، عطر نام آن حضرت را در جامعه منتشر و عَلَم زینبی را برای همیشه برافراشته نمود.

می شود خانه، ملک و یا زمینی را وقف نمود تا بوسیله منافع آن موقوفه نام  مقدس "زینب" ترویج، و والدین را برای نامگذاری نوزادشان به نام آن بانوی بزرگوار، ترغیب، تشویق و تکریم، و آنان که همنام این بانوی بزرگ‌اند تقدیر شوند.
می توان ملکی را وقف نمود و از طریق عوائد آن، هزینه سفر زیارتی حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، برای محبان و ارادتمندان حضرتش مهیا و اینگونه راهی همیشگی برای زیارت آن حضرت فراروی خداجویان گشود.

با وقف برای حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، می توان تا ابد بخشی از هزینه های جاری و یا توسعه و بازسازی حرم مطهر ایشان را بر عهده گرفت و نام خود را تا قیامت در لیست مدافعان حرم آن بانوی بزرگوار ثبت نمود.

می توان زمین و یا ساختمانی را وقف خادمان و مدافعان حرم حضرت زینب سلام‌الله‌علیها نمود تا با درآمدهای آن، از مدافعان آن حرم شریف حمایت و تکریم و بزرگداشت جایگاه مدافعان حرم پرداخت.می توان با وقف به تقویت روحیه مدافعین حرم و تشویق به حضور بیشتر در جبهه مقاومت و دفاع از شهر دمشق و حرم های مطهر آن پرداخت.

می توان با وقفی اینچنین می توان به تکریم و بزرگداشت مدافعین و شهدای حرم و تبیین شخصیت، اهداف و مجاهدت های خالصانه آنان پرداخت. شخصیت و فداکاری آنان را در قالب فیلم، کتاب و... به عنوان الگو معرفی نمود. و خانواده های آنان را مورد تفقد، دلجویی و حمایت مادی و معنوی قرار داد.

و در یک کلام، می توان با وقف برای دفاع از حرم حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، پشتوانه ای همیشگی برای دفاع از این حریم مقدس ایجاد نمود و تا ابد در زمره مدافعین حرم آن حضرت قرار گرفته و راه و منش دفاع از حرم را برای همیشه پویا و زنده نگه داشت.

طبقه بندی: وقف، 
برچسب ها: وقف زینبی، وقف برای حضرت زینب سلام الله علیها،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : جمعه 3 اردیبهشت 1395 | توسط : حسین ژولیده | نظرات()