"با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت"

حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، بانوی بزرگواری است که اگر مبارزه و پایداری او نبود، اگر شجاعت و خطبه های آتشین او نبود، کربلا و عاشورا، چنین شور و حالی نمی داشت. اینکه امروزه جهانیان، تشیع را با نام و یاد حسین علیه السلام می شناسند، مرهون صبر و استقامت بزرگ بانوی دشت کربلاست. حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، احیاگر کربلایی است که هر صحنه اش درس آزادگی، مردانگی، ایثار، فداکاری و گذشت در راه دین می دهد. از این رو حفظ نام و یاد این بانوی بزرگ، در واقع حفظ نام و یاد فرهنگ کربلا و عاشورا است.
آن بانوی صبر و ایمان، بزرگ بانوی مقاومت است که برای همیشه نماد مقابله با ظلم، ستم و استکبار باقی خواهد ماند. حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، با خطبه های کوبنده و رفتار شجاعانه خود، چنان غوغایی به پا کرد که بنی امیّه را رسوا و کاخ یزیدیان را برسرشان خراب نمود و امروز نیز در تهاجم کفتارهای شیطان بزرگ، حرم مطهر ایشان نماد استقامت و پایداری در برابر کفر و استکبار جهانی است. برای همین می بایست یاد، نام، مقام و منزلت آن بانوی بزگوار بیش از پیش بزرگ شمرده شده و مورد تکریم واقع گردد.

اما از آنجا که می بایست چراغ مبارزه و مقابله با زورگویان و ددمنشان تا ابد روشن بماند و پیام پیامرسان کربلا به جهانیان و آیندگان رسانده شود، اقدامی که برای گرامیداشت و بزرگداشت حضرت زینب سلام‌الله‌علیها صورت می گیرد نیز، می بایست کاری فرارتر از زمان و مکان باشد و چه کاری بهتر از وقف.

با وقف زینبی می توان برای

همیشه نام و یاد حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، را برای همیشه زنده و پویا نگه داشت و گامی بلند و دائمی برای ترویج فرهنگ زینبی برداشت. در این راستا با شیوه های مختلفی می شود در عرصه وقف زینبی خدمت نمود.

می توان با وقف برای ترویج سیره علمی  و عملی و سبک زندگی، مقام، منزلت و نقش و جایگاه حضرت زینب سلام‌الله‌علیها در حفظ دین و مذهب، همگان را با عطر سلوک الهی آن حضرت آشنا و آیینه ای تمام نما از کمالات را فراروی بندگان خدا قرار داد. باچنین وقفی می توان امکانات مادی مراسمات بزرگداشت آن حضرت را برای همیشه برعهده گرفت و بانی خیر مجالس ذکر مصائب آن حضرت بود.

با وقفی اینچنین می توان کمالات زنانه حضرت زینب سلام‌الله‌علیها را در قالب های گوناگون، از چاپ و نشر گرفته تا ساخت فیلم و سریال و... به نمایش گذاشت و اسوه ای نمونه به زنان و دختران جهان معرفی نمود.  
می توان در جای جای عالم، با وقف حسینیه، مسجد، درمانگاه و بیمارستان، مدرسه،دانشگاه و حوزه، مراکز فرهنگی و... به نام و یاد حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، عطر نام آن حضرت را در جامعه منتشر و عَلَم زینبی را برای همیشه برافراشته نمود.

می شود خانه، ملک و یا زمینی را وقف نمود تا بوسیله منافع آن موقوفه نام  مقدس "زینب" ترویج، و والدین را برای نامگذاری نوزادشان به نام آن بانوی بزرگوار، ترغیب، تشویق و تکریم، و آنان که همنام این بانوی بزرگ‌اند تقدیر شوند.
می توان ملکی را وقف نمود و از طریق عوائد آن، هزینه سفر زیارتی حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، برای محبان و ارادتمندان حضرتش مهیا و اینگونه راهی همیشگی برای زیارت آن حضرت فراروی خداجویان گشود.

با وقف برای حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، می توان تا ابد بخشی از هزینه های جاری و یا توسعه و بازسازی حرم مطهر ایشان را بر عهده گرفت و نام خود را تا قیامت در لیست مدافعان حرم آن بانوی بزرگوار ثبت نمود.

می توان زمین و یا ساختمانی را وقف خادمان و مدافعان حرم حضرت زینب سلام‌الله‌علیها نمود تا با درآمدهای آن، از مدافعان آن حرم شریف حمایت و تکریم و بزرگداشت جایگاه مدافعان حرم پرداخت.می توان با وقف به تقویت روحیه مدافعین حرم و تشویق به حضور بیشتر در جبهه مقاومت و دفاع از شهر دمشق و حرم های مطهر آن پرداخت.

می توان با وقفی اینچنین می توان به تکریم و بزرگداشت مدافعین و شهدای حرم و تبیین شخصیت، اهداف و مجاهدت های خالصانه آنان پرداخت. شخصیت و فداکاری آنان را در قالب فیلم، کتاب و... به عنوان الگو معرفی نمود. و خانواده های آنان را مورد تفقد، دلجویی و حمایت مادی و معنوی قرار داد.

و در یک کلام، می توان با وقف برای دفاع از حرم حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، پشتوانه ای همیشگی برای دفاع از این حریم مقدس ایجاد نمود و تا ابد در زمره مدافعین حرم آن حضرت قرار گرفته و راه و منش دفاع از حرم را برای همیشه پویا و زنده نگه داشت.

طبقه بندی: وقف، 
برچسب ها: وقف زینبی، وقف برای حضرت زینب سلام الله علیها،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : جمعه 3 اردیبهشت 1395 | توسط : حسین ژولیده | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic