تبلیغات
صراط - با خانمی که قبلا رابطه داشته میتوانم ازدواج کنم؟
"با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت"

ازدواج


سلام
دختری که با او هستم خیلی عاشقش هستم. او هم مرا خیلی دوست دارد؛ اما روابطی که قبل از من داشته همیشه ذهنم را اذیت می‌کند. واقعاً دوستش دارم؛ اما مانده‌ام چه کار کنم؟ ممنون.

جواب:

سلام
توجه شما به این عیب با وجود عشقی که دارید خوب است. البته بعد از ازدواج که کمی هیجانات شما کاهش پیدا می‌کند، ممکن است این مسأله خودش را بیشتر نشان بدهد و او را گناهکار بدانی. البته به این نکته هم باید دقت داشته باشید که برخی از دخترها به قصد ازدواج با پسری دوست می‌شوند، ولی به هر دلیلی این رابطه به جدایی ختم می‌شود. به هر حال اگر دختری به قصد ازدواج با پسری دوست شده باشد، می‌شود مطمئن بود که این رابطه بعد از ازدواج هم تمام می‌شود و با فرد دیگری هم رابطه برقرار نمی‌کند؛ اما اگر بعد از چند بار رابطه و جدایی دختر فاسد شده باشد، به این راحتی نمی‌شود به او اعتماد کرد و بیشتر باید احتیاط کنید.

پس اگر واقعاً بدانید: ۱- رابطه‌اش برای ازدواج بوده. ۲- فاسد هم نشده. ۳- توبه هم کرده ۴- از طرفی، قلبتان هم به پاکی او مطمئن باشد. ۵- رفتار شک بر انگیزی هم از او نبینید. در این صورت ازدواج با ایشان اشکالی نخواهد داشت.

موفق باشید

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : شنبه 8 اسفند 1394 | توسط : احمد داعی | نظرات()