تبلیغات
صراط - چرا به کسی که سربازی نرفته زن نمی دهند؟
"با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت"

مشکلات ازدواج

سلام/ من دختری را می‌خواهم؛ اما وقتی به مادرش می‌گویم قبول نمی‌کند. حرفش این است که وقتی دختر من این همه خواستگار خوب دارد، دخترم را به کسی نمی‌دهم که هنوز سربازی نرفته و دانشجو است و هیچی ندارد. آدم زحمت کشی هم هستم و بسیار تلاش می‌کنم به امید اینکه وضع مالیم بهتر شود. هر بار هم که مادرم تماس گرفته، مادرش ایشان را سنگ روی یخ کرده؛ تا حدی که دیگر رویم نمی‌شود به مادرم بگویم با این خانم تماس بگیرد. خیلی دوست دارم باز هم با مادر این دختر رو در رو صحبت کنم؛ اما همه می‌گویند بس نیست این همه خفت و خواری؟! یک راهی جلوی پام بگذارید. خواهش می‌کنم کمکم کنید.

جواب:

سلام/ این حرفی که مادرش زده ظاهراً منطقی است. خودت را جای او بگذار. اگر فرضاً خواهرت خواستگارهایی با وضع مالی و شرایط خوب زیادی داشته باشد و کسی با شرایط تو به خواستگاریش بیاید چه می‌گویی؟ آیا به صرف اینکه طرف، آدم زحمت کشی است و تلاشش را می‌کند، به امید اینکه بعداً بهتر شود راضی می‌شوی که خواهرت با او ازدواج کند؟ پس وقتی خودت راضی نمی‌شوی از آنها هم نخواه که راضی شوند.
اینها را نگفتم که ناامیدت کنم و بگویم که از ازدواج با این دختر صرف نظر کن؛ بلکه خواستم بگویم به آنها هم حق بده که مخالفت کنند. بنابراین در شرایط فعلی انتظار نداشته باش که با ازدواج شما موافقت کنند. کسب موافقت آنها از دو راه ممکن است:
اول قانع شدن از راه استدلال؛ یعنی از راه دلیل آوردن بتوانی یک طوری مادرش راقانع کنی که ازدواج شما با همدیگر مشکل ساز نخواهد شد. برای این کار باید خودت یا کس دیگر با مادرش صحبت کنی و به او بگوئی که مسائل مالی اصل نیست؛ بلکه اصل در زندگی این است که دختر و پسر به هم بخورند و با هم تناسب فکری اعتقادی اخلاقی رفتاری داشته باشند؛ چون اگر این تناسب باشد با کمبود مالی راحت کنار می‌آیند و وقتی با توکل به خدا حرکت کنند خدا هم کمک می‌کند و تدریجاً زندگی‌شان بهتر می‌شود. در مورد سربازی هم مشکل چندانی پیش نمی‌آید؛ چون طبق قانون، کسی را که متاهل باشد به راههای دور نمی‌برند و شاید شبها هم بتواند در منزل کنار همسرش باشد. بنابراین اگر تناسب طرفین برای شما محرز است با ازدواج موافقت کنید.
اگر راه اول جواب نداد یا نتوانستی انجامش دهید، از راه اصرار محترمانه وارد شوید و این قدر ادامه بدهید تا راضی شوند. فکر هم نکنید که خفیف می‌شوید؛ چون اگر بخواهید فکر این چیزها را بکنید زود خسته می‌شوید. پس باید در این وادی محکم و استوار باشید تا بتوانید موفق شوید و از حرف شنیدن ابایی نداشته باشید و این قدر اصرار کنید که به اصطلاح طرف را از رو ببرید و راضی شود.

موفق باشید 

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 19 بهمن 1394 | توسط : احمد داعی | نظرات()