"با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت"

شیخ نمر مظلوم

شیخ نمر روحانی برجسته شیعه عربستانی که به سبب حمایت از حقوق مشروع و پایمال شده شیعیان با حکم اعدام مقامات سعودی روبرو شده است. احـتـرام خـون انـسـانـهـا و حـرمـت قـتـل نفس از مسائلى است كه همه شرایع آسمانى و قوانین بـشـرى در آن مـتـفـقـنـد، و آن را یـكـى از بـزرگترین گناهان مى شمرند.

تاریخ تولد ۱۳۷۹ قمری/ ۱۹۵۹ میلادی
زادگاه قطیف عربستان
محل تحصیل سوریه
فعالیت‌های اجتماعی دفاع از شیعیان عربستان

شیخ نمر النمر از علمای عربستان در سال ۱۹۵۹ در روستای عوامیه به دنیا آمد. پدرش از روحانیون برجسته شیعه در بحرین و منطقه الاحساء به شمار می‌رفت و در طول دوران حیاتش بارها بازداشت شد. شیخ نمر که دروس حوزوی را در شهر قم و تهران پشت سر گذاشته است، به زبان آتشین و گزنده معروف است و خطبه‌های او در میان مردم عربستان مشهور است.
شیخ "نمر باقر النمر" روحانی برجسته شرق عربستان واز جمله خصوصیات اخلاقی وی را باید بلندمنشی و وسواس او در مراعات و حفظ اصول و مبادی و ارزش‌های دینی ملاحظه کرد که بازتاب آن به‌خوبی در خط مشی فکری و جهادی‌اش آشکار است.[۱]
شیخ نمر دارای نگاه و نگرش باز و آگاهانه نسبت به اتفاقات کشور، منطقه و جهان است و البته تحلیل ها و تفسیرهای مبتنی بر اندیشه های دینی از سوی وی، هراس حکومت سعودی را به دنبال داشته است تا جایی که با توسل به بهانه های واهی، بارها او را بازداشت و مجددا آزاد کرده اند.
نخستین بازداشت شیخ نمر در می ۲۰۰۶ میلادی رخ داد. نیروهای امنیتی سعودی او را در بازگشت از بحرین و به دلیل مشارکت در همایشی بین‌المللی درباره قرآن کریم بازداشت کردند.
پیش از مجروح و بازداشت شدن توسط نیروهای آل سعود، سخنرانی آتشینی داشته که خشم سران این کشور را بر انگیخت.وی افزود: ((قرآن کریم آیه‌ای دارد که می گوید"روزی که در آن مومنان خوشحال می‌شوند"، ما چگونه از مرگ نایف [ولیعهد سابق عربستان] خوشحال نشویم. چگونه از مرگ کسی که فرزندانمان را به زندان برد خوشحال نشویم.[۲]کسی که باعث ایجاد رعب و وحشت شده بود چگونه از مرگش خوشحال نشویم. خدا را [به دلیل مرگ نایف] شکر می‌گوییم و ان‌شاءالله که عمر همه آنها، آل سعود و آل خلیفه، یکی پس از دیگری گرفته شود.)) واین روحانی برجسته شرق عربستان تاکید داشت : نظام عربستان نظامی طغیانگر است، چرا نظامیان آل سعود مردم بحرین را می‌کشند، اگر راست می‌گویند بروند و فلسطین را از دست صهیونیست‌ها آزاد کنند. نه آنکه علیه نیم میلیون بحرینی اقدام کنند، مردمی که پاک بوده و بادست های خالی و سینه‌های برهنه به مبارزه می پردازند. اتهام شیخ این بود که در این همایش، در عریضه‌‌ای، از رژیم سعودی خواسته بود به "قبرستان بقیع" رسیدگی کرده، مذهب "تشیع" را به رسمیت شناخته و شیوه‌‌های آموزشی و درسی کنونی حاکم بر عربستان را تغییر داده یا لغو کند؛ همین. وی همواره و بارها تأکید داشته که از گفتن کلام حق، بیم و واهمه‌ای ندارد حتی اگر در این راه بازداشت شده، وارد زندان شود و تحت شدیدترین شکنجه‌ها و آزارها و اذیت ها تا سرحد شهادت قرار گیرد.
یارى رساندن به مظلومان و ستمدیدگان را به عنوان یك وظیفه و تكلیف الهى است.که
احـتـرام خـون انـسـانـهـا و حـرمـت قـتـل نفس از مسائلى است كه همه شرایع آسمانى و قوانین بـشـرى در آن مـتـفـقـنـد، و آن را یـكـى از بـزرگترین گناهان مى شمرند، ولى اسلام اهمیت بیشترى به این مساله داده است تا آنجا كه قتل یك انسان را همانند كشتن همه انسانها شمرده اسـت : مـن قـتـل نـفـسـا بـغـیـر نـفـس او فـسـاد فـى الارض فـكـانـمـا قتل الناس جمیعا (سوره مائده آیه ۳۲).[۳]
ومى گوید: (كسى كه مـظـلوم كـشـتـه شـود بـراى ولى او سـلطـه قـرار دادیـم ) (سـلطـه قـصـاص قاتل ) (و من قتل مظلوما فقد جعلنا لولیه سلطانا).۴ اگر خدای ناکرده خونی از این عالم برجسته بریزد، ولی او سلطنتی دارد که آل‌سعود را ساقط کند.و
رژیم آل‌سعود باید پاسخگو باشد به چه جرمی این شخصیت علمی جهان تشیع را محکوم به اعدام کرده است
رژیم آل سعود با این رفتار نسبت به شهروندان آزادی خواه و بخصوص این عالم شیعی نشان داده است که قرائت وهابیت از اسلام هیچ بویی از اصول اسلامی نبرده است.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پی نوشت:
۱_خبرگزاری فارس
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930722001393
۲-پایگاه اطلاع رسانی ظهور نیوز
http://zohour-news.blog.ir/post/438
۳-مکارم شیرازی،ناصر ،تفسیر نمونه ،سوره اسرا،آیه ۳۳ ،ج ۱۲
۴- مکارم شیرازی، ناصر،تفسیر نمونه ،سوره اسرا، آیه ۳۳ ،ج ۱۲

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 25 آبان 1394 | توسط : احمد داعی | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic