"با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت"


منطق اسلامی در مقابل تفکر وهابی‌گری


به گزارش بخش انگلیسی پایگاه اینترنتی رهروان ولایت، در مناظره‌ای که این گروه با مدیر گروه‌های وهابی مقیم در یکی از کشورهای آفریقایی داشتند، توانستند آنان را در مقابل منطق اسلام ناب محمدی «صلی‌الله‌علیه‌وآله» در مقابل عده کثیری از اهل‌سنت ساکت کنند.
با توجه به ضرورت مقابله با تفکر غلط سلفی‌گری و وهابی در فضای مجازی، گروهی از طلاب مسلط به زبان انگلیسی و متخصص در حوزه پاسخگویی به شبهات وهابیت اقدام به مناظره علمی با گروه‌های وهابی کردند.

در پی این مناظرات که در یکی از شبکه‌های اجتماعی تلفن‌همراه صورت گرفت، یکی از طلاب متخصص بخش انگلیسی پایگاه اینترنتی رهروان ولایت، اقدام به ایجاد پست‌هایی پیرامون معرفی شخصیت والای حضرت أباعبدالله الحسین «علیه‌السلام» و اثبات گریه پیامبر مکرم اسلام «صلی‌الله‌علیه‌وآله» بر آن حضرت قبل از شهادت ایشان از منابع موثق اهل تسنن [۱] نموده که با مخالفت مدیران وهابی این گروه مواجه می‌شود، به نحوی که بلافاصله پس از ارسال این مطلب بدون ارائه هیچ‌گونه دلیل موجهی ایشان را از گروه حذف می‌کنند.

در مقابل این طلبه در ارتباط و چت خصوصی با مدیر متخلف این گروه، دلیل خودش را درباره اثبات صلوات بر اهل‌بیت «علیهم‌السلام» از منابع اهل‌سنت ارائه می‌کند، اما وهابی متعصب با جدل و اتهام‌زنی، حتی در وثاقت و اعتبار کتاب صحیح مسلم [۲] خدشه وارد کرده و بدون پاسخگویی به ادله مطرح شده، گفتگو را ترک می‌کند!

این در حالی است که تفکر وهابی‌گری با این ادعا که شیعیان جزو مسلمانان محسوب نمی‌شوند،‌ سعی در تخریب جایگاه شیعه در جهان اسلام دارد.

پی‌نوشت:
۱. برای مشاهده ویدئو اثبات گریه پیامبر «صل‌الله‌علیه‌وآله» بر مصائب سیدالشهداء «علیه‌السلام» از منابع معتبر اهل‌سنت به این لینک مراجعه کنید.
۲. روایت مورد نظر را می‌توانید در این آدرس مشاهده نمایید.

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 20 آبان 1394 | توسط : احمد داعی | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic